Christian Dior – Couturier du RÊVE

Dior exhibition 8 Dior exhibition 14 Dior exhibition 4 Dior exhibition 9 Dior Exhibition 19 Dior exhibition 10 Dior exhibition 13 Dior exhibition 3 Dior exhibition 12 Dior exhibition 6 Dior Exhibition 18 Dior exhibition 1

Krásnou neděli vám přeji,

pohodlně se usaďte s dobrou kávou (v mém případě s čajem) a nechte se uvést do kouzelného světa módního domu Dior. Výstava Christian Dior – Couturier du Reve určitě stojí za pozornost každého módního nadšence. Je natolik obsáhlá, že i když má tento článek čtyřicet dva fotek, tak ukazuje pouze malý zlomek této úžasné podívané (a nevystihuje tu nádhernou atmosféru). Pokud to do Paříže do ledna nestihnete, tak doufám, že vám tímto článkem ukáži to nejlepší, co výstava nabízí. Pokud se na výstavu chystáte zde je pár tipů. Snažte se koupit lístek online (já nemohla, protože jsem nevěděla přesný čas, kdy na výstavu půjdeme). Pokud si nekoupíte lístek online, budete čekat frontu na lístky nejméně půl hodiny. Je dobře, že se snaží kontrolovat počet návštěvníků, protože takhle si může každý výstavu naplno užít aniž by byl obklopen davy. Na výstavu si vyhraďte alespoň čtyři hodiny, ale pokud si chcete číst každý popisek, tak klidně více, protože informací je tam opravdu víc než dost. Klidně bych zde mohla strávit celý den. A teď přímo k výstavě. Lístek stojí jedenáct eur, což je opravdu hodně muziky za málo peněz. Snažte se jít na výstavu spíše dopoledne, protože se končí v šest a neznamená to, že vás v šest začnou upozorňovat na odchod, ale o půl šesté už vás začnou hnát a v šest se nekompromisně zavírá. Prodlouženou otevírací dobu má tuším pouze čtvrtek.
Dior exhibition 8

Dior exhibition 5

První část výstavy je o cestě Christiana Diora k módě. Původně se chtěl věnovat umění, takže si s přítelem otevřeli galerii. Původní díla z galerie jsou také k vidění. Od galerie už to byl jen malý krůček k módě. V téhle části výstavy je spousta artefaktů od jeho deníku, dopisů, skic apod. V této části jsou i zdůrazněny různé významné zakázky například pro královské rodiny.

Dior exhibition 5

Dior exhibition 1

V další části bylo oblečení seřazeno podle barev. Zde si teprve uvědomíte, jak obrovský rozsah výrobků módní dům Dior nabízí. Jenom v téhle části mohlo být vystaveno na dvě stě exponátů. Bohužel jsem zde moc nefotila, protože tu byla celkem úzká chodba a černé pozadí mému foťáku moc nesvědčí. Moc mě bavily miniatury různých šatů.

Dior exhibition 1

Kolekce kožešinových kabátů, které vzdávají poctu Paříži.

Dior exhibition 2

Dior exhibition 3

Část věnovaná kouskům, které byli inspirovány kulturou cizích zemí.

Dior exhibition 4

Dior exhibition 6

Dior exhibition 3

Zahrada šatů, zde jsem si začala připadat jako v pohádce. Některé šaty vypadaly, jakoby na nich byly živé květy, i když byly i přes čtyřicet let staré. Člověk najednou pocítil obrovský respekt, protože každý kousek znamenal i stovky hodin ruční práce.

Dior exhibition 7

Druhé křídlo výstavy bylo věnováno návrhářům, kteří přišli po Diorovi. Konkrétně Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons a v neposlední řadě první žena Dioru Maria Grazia Chiuri. Celou část zahajovaly tyto typické šaty siluety New Look, kterou si tehdy Dior dobil celý módní svět.

Dior exhibition 8

Hned v úvodu byly představeny kousky od dvou posledních návrhářů: Rafa Simonse a Marie Grazia Chuiri, kteří hojně pracovali se siluetou New Look a tím vzdávali hold původním tradicím módního domu.

Dior exhibition 9

Dior exhibition 11

Dior exhibition 10

Velká část byla věnována Johnu Gallianovi, jehož modely jsou jako úplně z jiného světa. Jeho rukopis je hned vidět, když vstoupíte do místnosti.

Dior exhibition 12

Další část věnovaná siluetě New Look, ale již v moderním pojetí bez korzetů. Tato část byla úplně geniálně osvětlena, kdy na vás celý prostor působil až futuristicky v kontrastu s klasickými střihy.

Dior exhibition 13

Ukázka komplikovanosti jednotlivých střihů na bílých oděvech.

Dior exhibition 14

Dior exhibition 15

Dior exhibition 16

Dior Exhibition 17

Dior Exhibition 18

Dior Exhibition 19

Poslední část věnovaná dech beroucím večerním róbám. Zde se osvětlení měnilo a díky tomu to byl vrchol celé výstavy. V jednu chvíli se všechny zdi začaly zlatě třpytit a celý sál pronesl jedno velké ach, protože všem došly slova. Na hodně akcích, kde dělám styling, se pracuje s video projekcí v prostoru, ale nikdy jsem nic tak dokonalého neviděla.

Dior exhibition 7

Ještě jsem vám chtěla ukázat rozdíl mezi tím osvětlením. Byla to opravdu nádhera. 🙂 Doufám, že jste vydrželi do konce a pokud budete mít příležitost, určitě si na výstavu do Paříže zajeďte, protože celé její zpracování je opravdu špičkové.

Mějte krásnou neděli

Klárka

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *