Nakupování: Kabáty

Sice to zatím nevypadá, ale zima se už blíží a jestli se opravdu vyplatí něco kupovat dřívě, tak kvalitní vlněné kabáty, protože u nich máte téměř jistotu, že se do slev nedostanou. Co se týče klasických kousků, tak se určitě vyplatí investovat více a nekupovat levné polyesterové šunty, protože takové kousky budete nosit nejčastěji a přece chcete aby vám bylo teplo. 🙂 Neříkám, že vás polyesterový kabát nezahřeje, spíše shledávám problém v tom, že jakmile se dostanete do teplejšího prostředí, tak se začnete okamžite v polyesterovém kabátě vařit a to nesnáším snad ještě více než to, že by mi mohla být zima.

Co se týče nějakých výraznějších sezóních kousků, které vás oslovují designově, tak vám nejspíše nezbyde nic jiného než si je koupit i s horším materiálem, protože většinou kopírují kousky od světových návrhářů a řetězce ví, že se jim nevyplatí tyto kousky vyrábět kvalitněji, protože za kabát, který bude módní jednu sezonu, nikdo tolik peněz nedá. (Teda až na ty štastnější z nás, které si mohou dovolit tyto kousky přímo od návrhářů). Dneska vám teda ukáži můj výběr a tipy svršků na zimu z obchodů, kde často nakupuji.

 

ASOS

asos

 1. LETECKÁ BUNDA: 166,66 EUR, 56% vlny: po oversize letecké bundě toužím už několik sezon a hlavně se už několik sezon drží pořád v kurzu, takže pokud uvažujete zainvestovat, tak tohle je jediný kousek, který jsem našla alespoň s nějakým podílem vlny.
 2. SVĚTLE HNĚDÝ KABÁT: 112 EUR, 50% kašmíru: nemít z loňského roku svůj béžový kabát, tak tenhle kupuji hned. Za tři tisíce mít kabát s podílem kašmíru, no lepší deal už asi na internetu nenajdu a sama o něm dost uvažuji.
 3. MODRO ZELENÝ KABÁT: 120 EUR, 51% vlny: jestli už doma základní kousky máte a hledáte něco neobvyklého, ale zároveň nositelného, tak mi tenhle kabát přijde, jako super koupě. Není tak výrazný, že by jste si ho mohli vzít na sebe pouze párkrát, ale colorblocking tlumených barev okamžitě přitáhne pozornost.

 

MANGO

mango

 1. BABY PINK KABÁT: 2299 KČ, 40% vlny: baby pink se také drží už několik sezon a pokud nechcete vypadat, jako cukrová vata, tak je kombinujte s drsnějšími prvky například s koženými kalhotami. Tento kabát mají i v klasické černé a ve vínové, která vypadá taky moc pěkně.
 2. KABÁT S NÁŠIVKAMI: 2499 KČ, 30% vlny: nášivky jsou letos největším hitem a dostaly se i na takové klasické kousky, jako je dvouřadový černý kabát. Pokud máte doma nějaký navíc (třeba nějaký ten polyesterový kousek koupený  z nerozvážnosti), tak není nic jednoduššího, než si k němu nášivky přidělat a alespoň ušetříte. 🙂
 3. KABÁT V BLANKYTNÉ MODŘI: 2299 KČ, 31% vlny: takhle barva sice nemá poslední dobou úplně své místo na výslunní, ale kdo by zapomněl na přednášku o blankytné v Ďábel nosí Pradu? Bude vypadat skvěle se stříbrnou, pak se základními barvami a kdybych někoho viděla, jak tento kabát nosí v colorblockingu třeba se žlutou tak by mé módní já jásalo.

ZARA

zara

 1. UMĚLÝ KOŽICH: 2599 KČ: kožichy letos stále letí a hlavně ty hodně barevné s netypickými barvami, takže zkuste zaexperimentovat. 🙂
 2. LETECKÁ BUNDA: 2799 KČ: tak u tohohle kousku si možná zahřeším, protože se mi moc líbí oversized střih a prostě takovou bundu už si přeji nejméně dva roky plus ta barva je TOP.
 3. VOJENSKÝ KABÁT: 2799 KČ, 91% vlny – úplet: jak jste si jistě všimli, tak spíše vybírám minimalistické kabáty bez výrazných knoflíků apod. Vojenský kabát je ale klasika plus ten červený proužek zajistí, že budete nepřehlédnutelní.

CZECH MADE

home

 1. LEEDA: 8590 KČ, 85% vln měli peníze nazbyt, tak bych chtěla moc doporučit české návrháře, zpracování je stejně kvalitní jako u světových značeky: pokud by jste a podpoříte českou tvorbu. Tento oversized kabát určitě vynosíte, protože je univerzální a díky pásku, ho můžete pokaždé nosit trochu jinak.
 2. LUKÁŠ MACHÁČEK: 27890 KČ, mývalovec a vlna: tento kabát je totálně nádherný. Já teda pravou kožešinu nemůžu, protože bych nemohla nosit něco, kvůli čemu umřelo zvíře, ale vidět něco takového s umělou kožešinou a v mé cenové kategorii, tak neváhám ani vteřinu.
 3. ODIVI: 9920 KČ, 100% vlna: Odivi sleduji už dlouho a jejich tvorba se mi moc líbí. Tajně doufám, že si od nich něco jednoho dne pořídím, třeba tento kabát, který je přesně podle mého gusta.

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *