Valentýn

valentine dress 2 valentine dress 8 valentine dress 1 valentine dress 3 valentine dress 4 valentine dress 7 valentine dress 11 valentine dress 9

 

Vím, že hodně lidí Valentýna moc neprožívá, ale podle mně je to dobrá záminka zajít si na romantickou večeři či do kina (ano vím, většina vždycky brble, že láska se má projevovat celý rok, ale kdo z nás to skutečně dělá že?). Navíc pokud jste single, tak se můžete celkem beztrestně opít s kamarádkami v baru. 😀 Já tento rok doufám, že mě čeká ta první varianta a užiji si pěkný den s přítelem. Co se outfitu týče, červená mi přišla pro tento den jako jasná volba a konečně jsem měla nějaký důvod, proč si pořídit tyto super šaty z Reservedu. Aby jste viděli, jak jsou super, tak jsem dokonce fotila  pár snímků bez kabátu a řeknu vám, že blogování není vždycky sranda. 😀 Ať už slavíte Valentýna či nikoli tak si tento den užijte, je přece sobota!!!

I know that a lot of people don‘t like Valentine’s day so much, but I think it‘s a good reason for getting a romantic dinner or going to the cinema (I hear a lot of grouching about how love should be shown all year, but who really does that, right?). Above all that if you are single you can get drunk with your friends without remorse. 😀 I hope for the first variant this year and enjoy a nice day with my boyfriend. Now about outfit, red was a plain choice and I finally have a reason to buy this great dress from Reserved. I wanted to show you how great it is, so I photographed a few pictures without a coat and I must say that writing a blog isn’t always fun 😀 Whether you are celebrating Valentine’s day or not, enjoy this day because it’s Saturday, right?!?

DSC_0670

DSC_0674

DSC_0680

DSC_0692

DSC_0693

DSC_0701

DSC_0677

Mějte krásného Valentýna / Have a beautiful Valentine’s day 🙂

Dress / Reserved (similar here), Coat / C&A (similar here), Shoes / Bershka (similar here), Clutch / New look (similar here), Bracelets / H&M (here), Bracelet / Reserved (similar here), Ring / H&M (similar here), Necklase / gift from last Valentine (similar here)

Mohlo by se vám líbit

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *