Výstava Hermes a Irving Penn

Hermes 3 Irwing Penn 1 Hermes 7 Irwing Penn 6 Hermes 4 Hermes 1 Irwing Penn 2 Hermes 10 Hermes 9 Irwing Penn 4

Krásný první prosincový den přeji,

v Paříži jsem navštívila dvě výstavy a obě byly skvělé. První výstava byla o celoživotním díle Irvinga Penna, jehož typické černobílé fotografie byly dlouho ozdobou hlavně Vogue, ale i dalších módních časopisů. Fotil nejvýznamější osobnosti politiky i umění. Výstava byla skvělá. Nikdy bych nevěřila, že z černobílé fotky bude daleko více dýchat život než z barevné. Asi je to i tím, že jsou vyvolané starým způsobem v temné komoře a ne jenom vyjeté z počítače. Tady je tedy první výstava, kterou ještě stihnete pokud pojedete do konce ledna do Paříže.

Irwing Penn 1

Irwing Penn 2

Irwing Penn 3

Irwing Penn 4

Irwing Penn 5

Irwing Penn 6

Druhá výstava byly dechberoucí scenérie od Hermes. Tuto výstavu už bohužel nestihnete, protože za pár dní končí, takže vám ukáži úplně všechny. Nebyla nějak moc rozsáhlá, ale za to byla zadarmo. Za tu krásu bych si ale klidně i zaplatila, posuďte sami. 🙂 Obě výstavy byly v jedné budově a to v Grand Palais, kde se konají přehlídky Chanel a loni tam byla Victorias Secret fashion show.

Hermes 1

Hermes 3

Hermes 2

Hermes 4

Hermes 5

Hermes 6

Hermes 7

Hermes 8

Hermes 9

Hermes 10

Mějte krásný víkend a zajďete si klidně na nějakou hezkou výstavu u nás, protože je na to ideální počasí. Kromě uměleckého obohacení je to lepší než se strkat s ostatními v přecpaných obchoďácích. 🙂

Klára

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *