Výstava – The Art of Shoes – Manolo Blahnik

Manolo Blahnik 5 Manolo Blahnik 13 Manolo Blahnik 2 Manolo Blahnik 12 Manolo Blahnik 6 Manolo Blahnik 7 Manolo Blahnik 8 Manolo Blahnik 11 Manolo Blahnik 9 Manolo Blahnik 3

Krásnou sobotu přeji,

včera jsme s mamkou navštívily novou výstavu o botách vytvořené Manolem Blahnikem na Kampě a rozhodla jsem se vám o ní trošku poreferovat. Každý botoholik v Česku by ji určitě neměl vynechat, protože zde vystavené boty jsou opravdu umělecká díla a stojí za to je vidět. Já jsem nejvíce uvítala kozačky nad kolena (nebo spíš nad kyčle) 😀 vyhotovené ve spolupráci s Vetements, které teď kolují po celém instagramu, takže jsem ráda, že jsem si je mohla prohlédnout zblízka, protože ty boty jsou tak absurdně vysoké, že si to na obrázcích těžko představíte. Jsem ráda, že zde nebyly vystaveny boty pouze ze starých kolekcí, ale byly zde i takové fresh kousky. Zároveň mám k výstavě pár výhrad, protože by se dala určitě zvládnout lépe.

Za prvé je většina bot vystavena ve skleněných vitrínách, na které se můžete dívat z obou stran, takže při prohlížení vás trochu ruší element druhé strany, což je škoda, protože boty by se krásně vyjímaly na bílém či černém pozadí. Samozřejmě tohle mi vadilo zejména kvůli fotkám, takže pokud se půjdete na výstavu pouze podívat a nebudete chtít nic fotit, možná vám to vůbec vadit nebude. Co vám ale vadit nejspíše bude, že některé boty jsou nesmyslně vystaveny pod úroveň pasu, takže vlastně v úrovni nohou, což když si chcete prohlédnout boty zblízka, tak si musíte kleknout, což podle mne není důstojné muzea. Nejvíce mě tohle zarazilo u vysokých kozaček, které vznikly ve spolupráci s Rihannou. Sice ty boty leží na třpitivém podkladu, ale leží prostě na zemi… Minimálně tyhle boty by si zasloužily být vystaveny na figuríně, když je jejich součástí i pásek.

Druhou věcí, která mně na výstavě chyběla, byly informace. Spousta věcí, která byly na výstavě vyzdvihnuta, byla zmíněna téměř ve všech lifestylových časopisech, které tuto výstavu hojně propagovaly, takže jste se dozvěděli hodně o životě pana Blahnika, dále pak čím se nechává inspirovat a čeho se drží při vytváření bot. Typ informací, které mi chyběly, byly zajímavosti. Například mohli vybrat alespoň deset párů bot a popsat jejich příběh, který se dozajista ke každému páru váže a nebo alespoň vyzdvihnout, které slavné osobnosti tyto boty nosily. U veškerých bot byl vlastně popsán pouze materiál, rok výroby a typ boty. Například u zmíněných ,,Rihaninných,, kozaček mi chyběl popisek: Tyto boty Rihanna nechala poslat jako dar Jennifer Lopez, která je pak ukázala ve svém klipu Ain´t your mama. Protože po takových kuriozitách já, jako návštěvník prahnu.

Takže pokud se rádi kocháte krásnými botami, které jsou spíše uměleckým dílem, tak výstavu doporučuji. Pokud jste ale módní fanatik prahnoucí po informacích, tak možná budete taky trochu zklamáni jako já. Ve fotogalerii najdete pár kousků, které mě zaujaly nejvíce a samozřejmě šly alespoň trošku přes ty vitríny nafotit. Rozhodně to ale není vše, co na výstavě uvidíte. Jsou zde i krátké filmy o výrobě a rozhovory přímo s jejich tvůrcem. Je zde i rozložená bota na kousky, aby ste si představili, z jakých části se skládá a samozřejmě spousta skic, které bych si nejraději hned pověsila doma.

Manolo Blahnik 1

Manolo Blahnik 2

Manolo Blahnik 10

Manolo Blahnik 3

Manolo Blahnik 4

Manolo Blahnik 5

Manolo Blahnik 12

Manolo Blahnik 6

Manolo Blahnik 7

Manolo Blahnik 8

Manolo Blahnik 9

Manolo Blahnik 11

Manolo Blahnik 13

Tak tohle jsou ty boty vzniklé ze spolupráce s Vetements. Pojem sedmimílové boty hned dostávají nový význam. 🙂 Doufám, že se pokocháte alespoň fotkami, pokud třeba nejste z Prahy a víte, že se na výstavu nedostanete.

Mějte krásný víkend

K.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *